Old Spice Africa Expedition 2007

V říjnu 2006 jsem po návratu z mé první velké cesty po Austrálii jakýmsi řízením osudu navštívil cestovatelský festival v pražském KD Ládví. Na nástěnce byl umístěn malý inzerát, jehož text mne zaujal na první pohled. Maďarský organizátor sportovní expedice napříč Afrikou v něm hledal českého účastníka. Ještě večer jsem odeslal na uvedenou emailovou adresu svůj sportovní životopis včetně dalších požadovaných informací. Kupodivu již třetí den jsem se dočkal odpovědi s žádostí o podrobnější informace o mojí osobě. Odeslal jsem je a po dalším týdnu přišla odpověď, ve které již bylo uvedeno, že jsem úspěšně prošel prvním kolem výběru a postupuji do dalšího kola, ve kterém zůstala zhruba desítka zájemců.

Druhé kolo proběhlo v salonku hotelu Olympic v pražském Karlíně. Zástupci organizátorů si zde se všemi zájemci dohodli osobní schůzku. Zájemci nejprve vyplnili test, kde byly uvedeny různé modelové situace do kterých se při cestě napříč Afrikou můžeme dostat a měli jsme uvést jak bychom situace řešili. Následoval zhruba hodinový pohovor v kterém bylo zahrnuto krátké interview na kameru, kde se zájemce měl krátce představit. Celá komunikace probíhala v angličtině, takže zároveň šlo o test vzájmeného dorozumnění.

Následovaly 3 týdny očekávání, po kterých přišel email, ať ještě jednou doložím své cestovatelské zkušenosti. Odeslal jsem požadované info a na konci listopadu přišel email v němž mi organizátoři oznámili, že jsem byl vybrán jako český člen expedice a byl jsem vyzván, abych obratem potvrdil svou účast. Po dvoudenním váhání jsem potvrdil svou účast a definitivně jsem tím změnil několik dalších měsíců svého života.

Informace o průběhu expedice Old Spice Africa Expedition 2007 můžete nalézt na oficiální stránce organizátorů - www.continentexpedition.com


nejen trasy pro MTB v Čechách i v zahraničí  cykloprůvodce pro MTB s licencí  ZDE může být VAŠE reklama